Kolorówka naturalnie 0

Półki w łazienkach wypełnione naturalnymi perełkami, zaufane marki, małe manufaktury, idealnie dobrane składniki aktywne, przyjazne środowisku opakowania i skrupulatne wypełnianie wszystkich pielęgnacyjnych kroków... a w kosmetykach do makijażu nadal chaos? Znam to!Z jakiegoś powodu, to właśnie ta kategoria jest traktowana po macoszemu, zostawiona na sam koniec listy pozytywnych zmian, które wprowadzamy w swoje życie. Też byłam w tym miejscu! I chociaż mój makijaż nadal nie zawsze jest w 100% idealny, zrobiłam krok milowy i mogę z całą pewnością napisać - naturalna kolorówka rządzi!Jest skuteczna, świetnej jakości, dużo bardziej przyjazna dla skóry i środowiska niż konwencjonalna, chciałabym napisać też, że dobrze dostępna, ale w drogeriach nadal królują standardowe kosmetyki kolorowe.

 

 

 

Jestem przekonana, że to kwestia czasu i głosując portfelami sprawimy, że będzie jej coraz więcej. Prawdopodobnie spotkaliście się z badaniami, według których w ciągu swojego życia zjadamy kilka kilogramów szminki... od razu myślę o mojej cioci i jej zębach w odcieniu perłowego różu ;). Co w takim razie ląduje w naszych żołądkach, na twarzach i oczach za pośrednictwem kosmetyków do makijażu? Substancje ropopochodne, donory formaldehydu, silikony, mikroplastik, alkohol - nie rzucam tymi hasłami z rękawa, sprawdziłam składy kilku najpopularniejszych podkładów według portalu wizaz.pl, wszystko jest jak na dłoni, a mimo to tysiące osób codziennie nakładają te produkty na twarz. Nie będę skupiała się jednak na tym, jaki wpływ na naszą skórę mogą mieć zawarte w kosmetykach składniki określane jako kontrowersyjne. Każdy z nas jest inny, ma inne potrzeby i wymagania.

 

 

Spójrzmy na problem globalnie, bo chociaż my się bezsprzecznie różnimy, łączy nas nasz dom - Ziemia, i tu już mamy pewność, że niektóre substancje będą dla niej szkodliwe.W popularnych (i wcale nie tanich!) kosmetykach kolorowych dostępnych w drogeriach możemy znaleźć nisko lub niedegradowalne silikony, mikroplastik trafiający do mórz i oceanów, a później także do organizmów ludzi i zwierząt, czy filtry chemiczne mające negatywny wpływ na środowisko wodne. Zależy nam przecież na tym, żeby nasze kosmetyki były wytwarzane w sposób zrównoważony, przyjazny dla środowiska oraz bez okrucieństwa. Nie chcąc niszczyć efektów, jakie przyniosło mi świadome dbanie o skórę, sukcesywnie wymieniłam także zawartość swojej kosmetyczki. Nie lubię półśrodków, teraz czuję, że podchodzę do tematu holistycznie, a moja cera jest mi zdecydowanie wdzięczna. Naturalne kosmetyki kolorowe oprócz swojej oczywistej funkcji "upiększania", w swoich formułach zawierają także substancje aktywne, roślinne oleje, ekstrakty oraz wody kwiatowe, są przedłużeniem naszej pielęgnacji, ja to doceniam! Czujecie się przekonani?

 

 

 

Komentarze do wpisu (0)

Chmura tagów
Kategorie blog
Wasze ulubione
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl